Міжнародною спільнотою, з ініціативи Всесвітньої федерації серця і підтримки ВООЗ, а також ЮНЕСКО 29 вересня щорічно святкується Всесвітній день серця.

Фахівцями КРАМАТОРСЬКА РАЙОННА ФІЛІЯ ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» до Всесвітнього дня серця була підготовлена стаття:

29 ВЕРЕСНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ СЕРЦЯ

З  ініціативи Всесвітньої федерації серця і підтримки ВООЗ, а також ЮНЕСКО святкується щорічно 29 вересня Всесвітній день серця.

В теперішній час серцево-судинні захворювання є головною причиною смерті в світі: щорічно вони забирають понад 17 мільйонів людських життів і число таких смертей постійно зростає.

Проведенням Всесвітнього дня серця Всесвітня федерація серця і її партнери в 100 різних країнах прагнуть довести людям, як важливо займатися профілактикою захворювань серцево-судинної системи, як важливо вести здоровий спосіб життя. Зазвичай святкування Всесвітнього дня серця включає різні спортивні змагання, тематичні зустрічі та семінари, концерти, благодійні акції. Але в звязку з російською агресією ці заходи стали вкрай небезпечними і в цьому році в нашій країні не проводяться.

. Фактори ризику виникнення серцево-судинних захворювань та інсульту включають підвищені кров’яний тиск, рівень холестерину і глюкози в крові, куріння, недостатнє споживання овочів і фруктів, підвищена вага, ожиріння і фізичну інертність.

Нездоровий спосіб життя, який призводить до розвитку серцево-судинних захворювань, найчастіше формується в дитячому і підлітковому віці, а з віком ризик серцево-судинних захворювань тільки підвищується. Тому профілактику слід починати з самого дитинства. І крім здорового способу життя, в сучасному суспільстві необхідно розвивати культуру здоров’я, яка включає регулярне медичне спостереження для раннього виявлення захворювань та факторів ризику їх розвитку, навички боротьби зі стресом, заходи збереження здоров’я в умовах агресивного навколишнього середовища і погіршення екологічної ситуації, різних надзвичайних ситуацій. За даними Всесвітньої федерації серця, 80% випадків передчасної смерті від інфарктів та інсультів можна запобігти, якщо вести здоровий спосіб життя, контролювати вживання тютюну, харчування і фізичну активність.

Серцево-судинних захворювань можна уникнути завдяки змінам у поведінці чи звичках. Гіппократ казав, що «гімнастика, фізичні вправи, ходьба повинні міцно ввійти в повсякденний побут кожного, хто хоче зберегти працездатність, здоров’я, повноцінне і радісне життя». Для профілактики серцево-судинних захворювань необхідно:

  • Бути активними, побільше рухатись, та стежити за своєю вагою;
  • зменшити кількість насичених жирів у раціоні;
  • вживати менше солі, цукру та алкоголю;
  • їсти більше овочів та фруктів;
  • кинути палити.

Пам’ятайте, що хвороби краще попереджати, ніж лікувати.

КРАМАТОРСЬКА РАЙОННА ФІЛІЯ ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»